Trade compliance – co powinniśmy wiedzieć?

2020-09-23

Ostatnio bardzo dużo mówi się o trade compliance. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Co oznacza trade compliance? Z czym mamy do czynienia?

 

Trade compliance – co to takiego?

 

Trade compliance https://rusak.pl/customs-compliance to w tłumaczeniu na język polski zgodność handlowa, która opisuje zasady i warunki dotyczące całego handlu między dwoma lub więcej krajami. To jednak nie wszystko, ponieważ trade compliance dotyczy również szkoleń, pożyczek, klasyfikacji, określania ryzyka handlowego, jak i płatności oraz przeglądów cel lub podatków.

 

Trade compliance – znaczenie

 

Tylko niewielu z nas ma świadomość tego, że trade compliance ma bardzo duże znaczenie w łańcuchu dostaw, dlatego każdy, kto zajmuje się logistyką międzynarodową, musi być dobrze zorientowany we wszystkich jego aspektach. Dlaczego? Trade compliance zapewnia stabilność oraz sprawia, że wszystkie operacje handlowe są przeprowadzone zgodnie z zasadami etyki. Nawet wszystkie umowy handlowe jasno określają standardy w imporcie i eksporcie, a konsekwencje dla wszystkich transakcji, które mogą z nimi kolidować, są również określane przez instytucje zarządzające.