Pozycjonowanie w Szczecinie, a znacznik nofollow

2020-07-26

Właściciele niektórych witryn stosują znacznik nofollow nawet dla łączy wewnętrznych. Takie rozwiązanie powoduje, że roboty wyszukiwarek internetowych nie korzystają z łączy wewnętrznych prowadzących do tak nieciekawych stron jak informacje o polityce ochrony danych osobowych.


Pozycjonowanie Szczecin http://pl.seeyouup.com/pozycjonowanie-stron-szczecin, a istota nofollow

Sens tej praktyki jest przedmiotem ożywionych dyskusji pomijanie tych stron w indeksach wyszukiwarek jest bowiem pewnym utrudnieniem dla użytkowników szukających tego rodzaju informacji. Warto o tym wiedzieć podejmując decyzję o pozycjonowaniu w Szczecinie.


Po wprowadzeniu znacznika nofollow przez firmę Google obsługę zaproponowanego standardu zapowiedziały wyszukiwarki Yahoo choć każda z nich traktuje ten znacznik nieco inaczej), ale na przykład Ask.com całkowicie ignoruje ten znacznik.


Firma Google przekonuje, że jej roboty całkowicie ignorują łącza oznaczone znacznikiem nofollow, jednak wielu specjalistów od pozycjonowania wątpi w prawdziwość tych zapewnień. Mimo to firma Google nie indeksuje stron wskazywanych przez tego rodzaju łącza. Nie można oczywiście wykluczać, że tego rodzaju strony już wcześniej znalazły się w indeksie wyszukiwarki Google w odniesieniu do pozycjonowania w Szczecinie.


Podobnie działają inne wyszukiwarki, które nie uwzględniają w swoich algorytmach rankingowych łączy oznaczonych znacznikiem nofollow. Znacznik nofollow nie jest narzędziem doskonałym. Do tej pory nie wypracowano jednego, spójnego standardu jego stosowania.


Z pewnością pomaga eliminować wpływ spamu w komentarzach do blogów na wyniki algorytmu PageRank, ale nie gwarantuje skutecznego zwalczania pewnego rodzaju spamu (co potwierdzi każdy bloger akceptujący komentowanie swoich wpisów).


Znacznik nofollow jest też krytykowany za zniechęcanie do komentowania wpisów przez profesjonalistów oraz tak zwanych liderów opinii. Najlepsi profesjonaliści nie decydują się na sporządzanie wnikliwych odpowiedzi na wpisy na blogach, ponieważ nie zyskują niczego w zamian za swój udział w dyskusji. Wiele z tych osób również stawia na pozycjonowanie w Szczecinie.


Jednym z najbardziej praktycznych sposobów postępowania przez właścicieli witryn jest stosowanie tego znacznika dla łączy do witryn konkurencji lub z informacjami o konkurencji. Mimo że informacje reprezentowane przez te łącza mogą być pomocne dla odwiedzających i związane z tematyką danej witryny, w ten sposób można przynajmniej uniknąć sztucznego podnoszenia rankingów (pozycji) konkurencji.