Maty dezynfekcyjne - co warto wiedzieć?

2020-07-21

Jak stosować maty dezynfekcyjne?

Maty dezynfekcyjne chronią nas przed dostawaniem się do zakładu mikroorganizmów szkodliwych i to właśnie dlatego są one niezmiernie ważnym elementem dbałości o higienę w danym przedsiębiorstwie. Aby móc osiągnąć dużo lepszy rezultat, ważne jest także uwzględnienie kilku niezmiernie ważnych kwestii.

Rodzaj i rozmiar maty

Maty dezynfekcyjne https://lines.com.pl/oferta/dzial-weterynaryjny/dezynfekcja-i-maty-dezynfekcyjne/ są niezmiernie ważne. W pierwszej kolejności musimy sobie dokładnie przemyśleć sposób korzystania z maty dezynfekcyjnej. Czy będzie ona w bardzo intensywny sposób użytkowania oraz czy będą przejeżdżały przez nie pojazdy lub też może przechodzili ludzie?

Rozmiar także ma ogromne znaczenie. Bardzo często kupujemy zbyt małe maty dezynfekcyjne. Większa mata niezbędna jest w przypadku ruchu osób, aby móc przechodzić oraz postawić na niej kilka kroków. Jeśli przez matę przejeżdżać mają środki transportu, to lepiej będzie wybrać dłuższą matę, aby mogła zostać odkażona cała powierzchnia kół.

Bardzo ważne jest także czyszczenie maty dezynfekcyjnej. Gdy na niej znajduje się brud, to utrudnia on bądź też nawet uniemożliwia nam stykanie się z powierzchniami maty, które zostać mają zdezynfekowane.

Jak widzimy nie jest to zbyt skomplikowane. Wszystkie instrukcje zostaną nam udzielone. Możemy także poszukać pewnych sprawdzonych rozwiązań w sieci. Co jak co, ale musimy mieć pewność, że wszystko dobrze wykonujemy. Jest to niezbędne. Szczególnie na początku. Później już będzie z przysłowiowej „górki”. Jak wiadomo powszechnie, to początki są najtrudniejsze.