Kto powinien skorzystać z terapii sensorycznej?

2020-09-06

Taka terapia jest przeznaczona najczęściej dla dzieci, które są w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym i u których rodzice zauważyli problemy z prawidłowym rozwojem oraz trudności we właściwej interpretacji bodźców zmysłowych oraz braku reagowania na nie przez dziecko. Wtedy konieczna jest terapia integracji sensorycznej warszawa http://www.trampolina-dzieci.pl/oferta/integracja-sensoryczna/, gdyż może on znacząco pomóc dziecku.Ma jakie efekty możemy liczyć w przypadku terapii sensorycznej u dziecka?


Na pewno na pierwsze efekty musimy trochę poczekać. Mogą one być zauważalne pod kilku lub nawet kilkunastu zajęciach. Czasami rodzice muszą czekać nawet do roku czasu, co ma znaczenie niebagatelna dla ich dziecka. Dziecko, które uczestniczy w zajęciach terapii sensorycznej będzie prawidłowo się rozwijać, jeśli chodzi o rozwój psychoruchowy oraz lepiej będzie radzić sobie z właściwą integracją sensoryczną.Rozwój dziecka i zabawa. Dlaczego są ważne?


Nie wolno tego aspektu zaniedbać, gdyż małe dziecko potrzebuje zabawy oraz wsparcia ze strony rodziców. Wtedy jest większa szansa, że dziecko będzie prawidłowo się rozwijać.