Jak napisać wniosek rozwodowy?

2020-08-27

Bywa, że nawet najlepsze i pozornie najbardziej zgodne małżeństwa naraz się rozpadają – z różnych powodów. Wtedy też pojawia się konieczność przeprowadzenia rozwodu, ale najpierw - wypełnienie pozwu.


Adwokat Wrocław: samodzielne wypełnianie dokumentów to strata czasu

Formalności związanych z wypełnianiem pozwu rozwodowego jest cała masa i już choćby z tego względu potrzebny będzie doświadczony adwokat wrocław. Liczba wniosków jest naprawdę obszerna i nie w każdej sprawie wymagane będzie wypełnienie absolutnie wszystkich. Warto również pamiętać, że w chwili, gdy na sali sądowej będą rozgrywać się kwestie związane z opieką nad dziećmi czy podziałem majątku, adwokat z Wrocławia naprawdę się przyda. Ze wniosku muszą znaleźć się nie tylko dane dotyczące stron, ale również informacje dotyczące ilości posiadanych dzieci, ustalenia dotyczące opieki nad nimi, wskazanie winy jednej ze stron, a nawet ewentualne przesłuchiwanie świadków.


Adwokat Wrocław: mniej stresu

Każda sprawa rozwodowa to też ogromny stres dla osób przechodzących przez niego. Adwokat z Wrocławia gwarantuje w takich sytuacjach spokojne podejście oraz minimum nerwów związanych z samym procesem.