Czy kobieta w ciąży powinna wykupić ubezpieczenie turystyczne ?

2020-06-30


Okres ciąży to piękny czas dla każdej kobiety. Jednocześnie dla wielu kobiet jest to czas sporych obaw i trosk, związanych z przygotowaniami związanymi z przyjściem na świat maleństwa. Jednak lekarze uświadamiają nas, że „ciąża to nie choroba”. Jeśli nie ma przeciwwskazań ze strony lekarza to trzeba „żyć normalnie” w tym okresie.

Kobiety ciężarne, które nie zmagają się z problemami zdrowotnymi, a ciąża nie jest zagrożona, jak najbardziej mogą podróżować. Dla bezpieczeństwa i ochrony własnej i maluszka powinny wykupić ubezpieczenie turystyczne http://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne na wyjazd.

Kobiety w ciąży są kwalifikowane przez ubezpieczycieli jako klienci podwyższonego ryzyka. Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają w swojej ofercie ubezpieczenie turystyczne dla kobiet w ciąży. Często może się to przekładać na wyższą składkę ubezpieczeniową. Firma ubezpieczeniowa Colonnade w ramach ubezpieczenia turystycznego posiada jedną wizytę lekarską związaną z ciążą oraz transport do placówki medycznej w tym zakresie. Kobieta w ciąży zapewne przed wyjazdem odbędzie konsultację ze swoim ginekologiem prowadzącym. Natomiast sama świadomość, że ma wykupione ubezpieczenie turystyczne da jej poczucie bezpieczeństwa. Otóż, ubezpieczenie turystyczne zapewne poradę ginekologiczno -położniczą i udzielenie natychmiastowej pomocy medycznej.

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, przyszła mama nie powinna rezygnować z podróżowania, nawet za granicę. Należy pamiętać przede wszystkim o ochronie i zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Dla kobiet, które spodziewają się pierwszego dziecka mogą to być ostatnie wakacje w takiej formie. Później gdy pojawia się maleństwo wakacje będą wyglądać zupełnie inaczej.