Czy fixed price jest dobrym rozwiązaniem przy tworzeniu aplikacji webowe przez front end developerów?

2020-08-12

Podejście oparte na stałej cenie zapewnia firmom poczucie kontroli i bezpieczeństwa. Dyrektor finansowy nie martwi się o nadpłaty, ponieważ partner outsourcingu IT ponosi całe ryzyko finansowe. Zastanówmy się jednak, co może być nie tak w tym atrakcyjnym podejściu do stałej ceny. Po pierwsze, tworzenie oprogramowania to proces twórczy i złożona czynność. Tak, dobrze jest mieć ustalone terminy, cenę i umowy na papierze, ale w rzeczywistości zarówno prowadzenie biznesu, jak i tworzenie oprogramowania find front end developers https://idego-group.com/front-end-development-services/ jest pełne niespodzianek.


Po drugie, cena projektów o stałej cenie jest zawsze wyższa. Teoretycznie firma IT bierze na siebie całe ryzyko, co oznacza, że ​​wszystkie ryzyka związane z projektem mogą być już uwzględnione w rachunku. (Nieważne, czy się zdarzają, czy nie)


Dostawca potrzebuje sposobu na uwzględnienie wszystkich niepewności, które mogą wystąpić w projekcie. W rezultacie cena może wzrosnąć nawet o 50% w przypadku projektów o wysokim ryzyku.


Po trzecie, nie da się zapobiec zmianom zakresu. Bardzo trudno jest z góry zdefiniować każdy szczegół projektu. W rezultacie każda zmiana zakresu jest skazana na czasochłonne negocjacje, czy ta zmiana jest uwzględniona w stałej cenie. Jeśli nie zostanie uwzględniony, będziesz musiał przejść do procesu „żądania zmiany”, który z pewnością doprowadzi do przekroczenia kosztów.